Anasayfa / Gündem / 9 yaşındaki Elif, sır oldu

9 yaşındaki Elif, sır oldu


İZMİR’in Buca İlçesi’nde, 9 yaşındaki Elif Acabey, kendisine adres soran biri kadın üç kişi tarafından, 2.5 saat sonra kaçırıldı.

Kızının hayatından endişe ettiğini söyleyen baba Metin Acabey, “Kendisine adres sorulan kızım, bu kişilerin otomobili içerisinde görülmüş” dedi.

Buca’da anne ve babasının boşanmasından sonra babasıyla birlikte kalmaya başlayan ortaokul öğrencisi Elif Acabey, dün yardım etmek için babası Metin Acabey’in yanına gitti. Nüfus cüzdanına göre 9 yaşında, ancak yakınlarının verdiği bilgiye göre 13 yaşında olan Elif Acabey, saat 12.00 sıralarında canlı tavuk satışı yapan babasına çay söylemek için yanından ayrıldığı sırada önünde bir otomobil durdu. İddiaya göre adres soran otomobildekiler ardından bölgeden uzaklaştı.
haber detay h68776874664

Bu olaydan yaklaşık 2.5 saat sonra yakındaki evlerine giysilerini değiştirmek için giden Elif Acabey’in, telefonlarını açmaması üzerine babası paniğe kapıldı. Eve giden Metin Acabey, kızını bulamayınca esnaf arkadaşlarından yardım istedi. Bu sırada görgü tanıkları, küçük kızı, kendisine adres soran otomobil içerisinde gördüklerini, yanında da biri kadın üç kişinin bulunduğu bilgisini verdi. Kızının kaçırıldığını düşünen Metin Acabey, polisten yardım istedi. Bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarına el koyan polis, Elif Acabey’in, beyaz renkli bir otomobil tarafından götürüldüğünü tespit etti. Yaklaşık 24 saat süren araştırmalardan bir sonuç elde edilemedi. Metin Acabey, kızının hayatından endişe ettiğini kaçırılmasından başka bir ihtimalin olmadığını söyledi. Metin Acabey, kızını boşandığı eşinin kaçırma ihtimalinin de olamayacağını, bu konuda polisin araştırma yaptığını ancak olumsuz yanıt aldığını ifade etti.

TELEFON GELDİ: BİZ KAÇIRDIK

İzmir’in Buca İlçesi’nde, kendisine adres soran 1’i kadın 3 kişi tarafından kaçırılan 9 yaşındaki Elif Acabey’den haber geldi. Baba Metin Acabey’i arayan bir erkek, “Kızını annesiyle birlikte biz kaçırdık. Şu anda Fethiye’deyiz ve polise gideceğiz” dedi. Esrarengiz telefondan sonra Metin Acabey, hemen polise gidip yaşananları anlattı. Polis, telefon numarasından Elif’i kaçıranların yerini tespit etmek için çalışma başlattı.

Bu arada Elif’in hayatıyla ilgili dikkat çeken gerçek ortaya çıktı. Elif’in annesi B.Y.’nin 10 yıl önce imam nikahlı eşi Metin Acabey’le tartıştıktan sonra, o zaman 40 günlük olan kızını bırakıp evi terk ettiği öğrenildi. 10 yıldır eski eşini ve kızını hiç aramayan anne B.Y’nin son bir ay önce İzmir’e iki kez gelip kızını görmeye çalıştığı tespit edildi. Yaşananlara tepki gösteren Metin Acabey ise “Telefon geldi ve kızımın yanında olduğunu söyledi. Ben de eşimin ve kızımın sesini duymak istedim. İkisini de vermedi. Birisi yalın mı söylüyor ne yapmaya çalışıyor anlamadım. Ama polis olayı aydınlatacaktır” dedi. Eski eşine “10 yıldır aklın neredeydi?” diye seslenen Metin Acabey, “Kızımın velayetini almak için dava açtım ama annesine ulaşamadım. Yıllar sonra ortaya çıkıyor ve kızımı kaçırıyor. Üstelik kızım, annesinin kendisini terk ettiğini dahi bilmiyor. Kızım şimdi daha çok acı çekecek” dedi. kaynak haberlerSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top