Anasayfa / Gündem / 9 yaşındaki Efe Yavuz ile 4 yaşındaki Elif son yolculuğuna uğurlandı

9 yaşındaki Efe Yavuz ile 4 yaşındaki Elif son yolculuğuna uğurlandı


Sancaktepe’deki minibüsün bir eve dalması sonucu hayatını kaybeden 4 yaşındaki Elif Nur Dursun, gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı.

Sancaktepe’de yaşanan minibüs kazasında hayatını kaybeden minik Elif Nur son yolcuğuna uğurlandı. 4 yaşındaki Elif Nur Dursun’un cenazesi, ikindi namazına müteakip Sancaktepe Hacı İbrahim Efendi Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından helallik alınması için evine götürüldü.

Acılı aile ve yakınları zor sakinleştirilirken, alınan helalliğin ardından küçük Elif’in cenazesi Yenidoğan mezarlığında toprağa verildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Sancaktepe’de dün kontrolünden çıkan minibüsün ezdiği 9 yaşındaki Efe Yavuz Tepe ile 4 yaşındaki Elif Dursun’un cenazeleri, otopsi işlemleri için Yenibosn’daki Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Buradaki işlemleri tamamlanan cenazeler, ailelerine teslim edildi.

BABA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
Çocukların cenazeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze nakil aracıyla çıkarıldı. Kurum önünde bekleyen Efe Yavuz Tepe’nin babası Ayhan Tepe, sinir krizleri geçirdi. Acılı babayı yakınları teselli etmeye çalıştı.

CENAZELER AYNI ARAÇLA GÖTÜRÜLDÜ
Aynı araçla çıkan cenazeler, Sancaktepe’ye gönderildi. Elif Dursun’un cenazesi, bugün ikindi namazının ardından İbrhimefendi Camii’nde, Efe Yavuz Tepe’nin cenazesi yarın Sancaktepe cemevi’nde kılınarak toprağa verilecek.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUK TUTUKLANDI
Sancaktepe’de 2 çocuğun ölümü, 2 çocuğun da yaralanmasına neden olan minibüsü kullandığı belirtilen13 yaşındaki R.A., “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan tutuklanırken, “taksirle ölüme neden olmak” suçundan sorgusu yapılan babası İlhan Askerler serbest bırakıldı.

Sancaktepe’de 9 yaşındaki Efe Yavuz Tepe ile 4 yaşındaki Elif Dursun’un ölümü, 2 çocuğun da yaralanmasına neden olan minibüsü kullanan R. A. (13) ile babası İlhan Askerler karakol işlemlerinin ardından bugün öğle saatlerinde İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildiler.
Olaydan sonra kaçan, ancak gece geç saatlerde gözaltına alınarak Üsküdar Çocuk Büro’da tutulan R.A., karakol işlemlerinin ardandan bugün öğle saatlerinde gözaltında bulunan babası İlhan Askerler ile birlikte adliyeye adliyeye getirildi.

İKİ AYRI SORUŞTURMA
Baba İlhan Askerler ile 18 yaşından küçük olan oğlu R.A. hakkında iki ayrı soruşturma başlatıldı. R.A., hakkında, “bilinçli taksirle birden çok kişinin ölümü birden çok kişinin de yaralanmasına” neden olmak suçundan soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu savcısı Gökçen Tuncer tarafından sorgulandı. Babası İlhan Askerler hakkındaki, “Taksirle ölüme neden olmak” suçundaki soruşrutma ise İstanbul Anadolu Müracat Bürosu savcısı Bayram Kapucu tarafından yürütülüyor.

ARACIN KAYDIĞINI SÖYLEDİ
R.A.’nın savcılık sorgusunda, arabanın anahtarını babasının özel çekmecesinden aldığını, dışarı çıktığını, yanında olan abisi S.A. ile araca binerek hareket ettiğini söylediği öğrenildi. Aracı kendisinin kullandığını söyleyen R.A.’nın, aracı çalıştırdıktan sonra hareket ettiğini, 50 metre gittikten sonra aracın kayarak komşunun evine çarptığını, kaza üzerine olay yerinden kaçtığını söylediği öğrenildi.

KAZADAN SONRA DEDESİNE GİTMİŞ
Baba İlhan Askerler’in sorgusu ise Müracat Savcısı Bayram Kapucu tarafından alındı. Sorgusunda, olay günü saat 16.00 sıralarında eve geldiğni söyleyen İlhan Askerler’in, arabanın anahtarını çekmecesine koyarak uyuduğunu söylediği öğrenildi. Saat 18.00 sıralarında eşinin kendisini uyandırması ile kazadan haberdar edildiğini söylediği öğrenilen İlhan Askerler’in, gece geç saatlerde dedesinin evinde bulduğu oğlunu polise teslim ettiğini beyan ettiği öğrenildi.

13 YAŞINDA TRAFİK KAZASINDAN TUTUKLANDI
İfadelerin ardından baba İlhan Askerler serbest bırakılırken, R.A., “bilinçli taksirle birden çok kişinin ölümü ve birden çok kişinin yaralanması” suçundan tutuklanması talebiyle Nöbeti 5. Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Mahkeme, sorgusunu yaptığı R.A.’nın tutuklanmasına karar verdi.

DİREKSİYONDA PARMAK İZİ İNCELEMESİ YAPILACAK
Polise yazı yazan savcılık, aracın kimin kullandığının tespiti için direksiyonda parmak izi, şoför koltuğunda sıvı tespiti için de moleküler inceleme yapılması talimatını verdi. KAYNAK MILLIYET
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top