Anasayfa / Gündem / 9 Yaşındaki Çocuğun İşkence Gördüğü İddiası

9 Yaşındaki Çocuğun İşkence Gördüğü İddiası


Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki çocuğunun berber çırağı olarak çalıştığı dükkanda ustası tarafından ’eziyet, tehdit ve hakarete uğradığı’ iddiası ile açılan dava iddianamesinde yer alan ’çocuğun sistematik ve devam eder tarzda darp edildiği’ ifadeleri tüyleri diken diken etti.

Olay, geçtiğimiz yaz Çay ilçe merkezinde meydana geldi. Baba M.Y.’nin, oğlu E.Y.’nin darp edilip, eziyete uğradığı iddiası ile şikayetçi olmasının ardından Cumhuriyet Savcılığı tarafından ’çocuğa karşı eziyet, tehdit ve hakaret’ iddiaları ile dava açıldı. Baba M.Y., oğluna işkence yaptığını öne sürdüğü 22 yaşındaki M.A. isimli şahsın cezalandırılmasını istedi. Açılan davanın iddianamesinde, M.A.’nın, yanında çalışan E.Y. isimli 9 yaşındaki çocuğa sinirli olduğu ve yavaş iş yaptığını öne sürdüğü zamanlarda sinkaflı küfürler ettiği, değişik zamanlarda defalarca darp ettiği ve bu durumu ailesine söylemesi halinde ise kendisini daha faza döveceği yönünde tehdit ettiği kaydedildi.

En son dayağın ardından banyo yaparken vücudunun değişik yerlerinde morluklar olduğunu gören anne M.Y.’nin dikkati üzerine çocuğun ailesince zorlanması ile olayı anlattığı belirtildi. Bunun üzerine harekete geçen aile üyelerinin çocuğu önce Çay Devlet Hastanesine, ardından ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi’ne götürerek tedavi ettirdiği, ardından darp raporu alındığı ifade edildi. İddianamede ayrıca toplanan delillerden ve E.Y.’nin aldığı raporun detaylarından şüpheli M.A.’nın, çocuğu sistematik ve devam eder tarzda berber dükkanında çalıştığı süre boyunca darp ederek üzerine atılı suçu işlediği öne sürüldü.

“İleriki safhalarda birinin canının daha yanmasını istemiyoruz”
Baba M.Y., ilk duruşmanın Çay Asliye Caza Mahkemesi’nde 21 Şubat tarihinde görüleceğini belirterek M.A.’nın cezalandırılmasını istedi. Oğlunun geçtiğimiz aylarda başlayan psikolojik tedavisinin devam ettiğini dile getiren baba M.Y., “İleriki safhalarda birinin canının daha yanmasını istemiyoruz. Şahıs şu anda tutuksuz yargılanıyor. Olay 4 ay önce oldu.

Hiçbir girişim yapılmadı. Yine aynı şeylere cesareti olursa başka kimin canını yakacak. Biz şikayetçi olduk ve asla davamızı geri çekmeyeceğiz. Psikolojik olarak tedavisi devam ediyor. Orta 1’de, vücuduna aldığı morarmalar ve izler 1 haftada gelip geçer peki ilerleyen zamanlarda psikolojisinde açtığı yaralar nasıl düzelecek?” diye konuştu.

Öte yandan, M.A. isimli şahsın 21 Şubat ta yargılanmasına başlanacağı ve berber dükkanını halen işlettiği öğrenildi. kaynak milliyet




Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top