Anasayfa / Gündem / 9 aylık bebekten kan donduran haber!

9 aylık bebekten kan donduran haber!


Annesinin çadırda bıraktığı 9 aylık bebek tecavüze uğradıktan sonra İslahiye Devlet Hastanesi’nde bebek ve kadın hastalıkları ile doğum uzmanı iki doktor tarafından muayene edildi.

Anne ve babası ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından koruma altına alındıktan sonra verdiği yaşam savaşını kaybetti.

Valilik haberi yalanladı
Tecavüze uğramasının ardından sağlığı yerindeyken çıkan “ölüm” haberlerinin Antep Valiliği tarafından yalanlanmasının ardından bakanlık korumasına verilen bebek, o tarihten sonra sağlığının bozulması ile yaşamını yitirdi. Bebeğin ölüm nedeni, tecavüz sırasında aldığı yaralar olarak gösterildi. Antep Barosu eski başkanı Bektaş Şarklı da “Maalesef doğru” diyerek ölüm haberini teyit etti.
haber-detay-h1316042904161_2

Çadırda tecavüz etmişti
Gaziantep’te meydana gelen iğrenç olayı Birgün Gazetesi’nden Hüseyin Şimşek Ortaya çıkarmıştı. Şimşek’in haberine göre, İç savaştan kaçarak Antep’in İslahiye ilçesine yerleşen ve burada günü birlik tarım işçisi olarak çalışan ailenin 9 aylık kız bebeğine tecavüz edildi. Çalıştıkları tarlada bebeğini korumak için bir çadır kuran Suriyeli anne, bebeğini kontrol etmek için çadıra gittiğinde dehşet manzara ile karşılaştı. 9 aylık kız bebeğinin tecavüze uğradığını anlayan anne İslahiye Devlet Hastanesi’nde gitti. Acil serviste müdahale edilen bebeğe tecavüz edildiği tanısı, doktorlar tarafından konuldu.

Aile davaya müdahil olacak
Suriyeli bebeğin ailesi, henüz görülmeyen ilk mahkeme öncesinde davaya müdahil olmak için girişimlere başladı. Bebeğin İstanbul’da üniversite okuyan bir akrabası, müdahillik için gerekli işlemlerin yapılması istemiyle Antep Baro Başkanı İskender Kahraman’a başvurdu. Kahraman’ın baronun gerekli birimlerini harekete geçirdiği öğrenildi. kaynak habermetrajSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top