Anasayfa / Gündem / 81 ilde büyük operasyon

81 ilde büyük operasyon


Ankara merkezli 81 ilde FETÖ’nün en gizli çatı yapılanması “mahrem imamlara” yönelik operasyon başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ilk aşamada 1000 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, operasyonun dalga dalga ilerleyerek bu sayının 4 bine ulaşacağı öğrenildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan operasyonda şu ana kadar 72 ilde, bin 9 “mahrem imam”ın gözaltına alındığını açıkladı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) emniyet teşkilatındaki mahrem yapılanmasına yönelik Ankara merkezli 81 ilde 8 bin 500 polisin katılımıyla düzenlenen eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda şu ana kadar 72 ilde, bin 9 kişi gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma kapsamında 4 bin 672 kişi hakkında işlem yapıldığını, bunlardan bin 448’inin daha önceden FETÖ’den tutuklu olduğunu açıkladı.

Başsavcılık, FETÖ’nün emniyet teşkilatı içindeki üyelerinin sivil mahrem imamlarına yönelik soruşturma kapsamında 4 bin 672 kişi hakkında işlem yapıldığını, bunlardan bin 448’inin daha önceden FETÖ’den tutuklu olduğunu bildirdi.

Gözaltı sayısının en yüksek olduğu il İstanbul
Gözaltı sayısının en yüksek olduğu il ise İstanbul. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’ın talimatı ile başlatılan operasyonlarda 580 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

Bakan Soylu’dan ‘FETÖ operasyonu’ açıklaması: 72 ilde, bin 9 mahrem imam gözaltına alındı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara merkezli 81 ilde eş zamanlı düzenlenen FETÖ operasyonlarıyla ilgili “Şu ana kadar 72 ilde, bin 9 mahrem imam gözaltına alınmıştır. Bu, Türkiye Cumhuriyeti devleti açısından önemli bir adımdır” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Vilayetler Evi’nde düzenlenen ‘Göç Politikaları Kurulu İkinci Toplantısı’nın açılışında konuştu. Bakan Soylu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın emniyet teşkilatına yönelik Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) mahrem yapılanması soruşturması kapsamında, 81 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar 72 ilde, bin 9 ‘mahrem imam’ın gözaltına alındığını bildiren Bakan Soylu, “Adalet Bakanlığı ile ortak yürüttüğümüz bir çalışma çerçevesinde, emniyetimize maalesef sızmış ve emniyetimizi dışarıdan yönetmeye çalışan, adına ‘mahrem imamlar’ dediğimiz ve neredeyse alternatif bir emniyet yapılanması ortaya koymaya çalışan, devletin kendi kurallarını hiçe sayan ve bu konuda kendi gündemini, kendi taleplerini ve kendi iddialarını dile getirmeye çalışan bir yapıyı hem açığa çıkartmanın hem deşifre etmenin hem de çökertmenin çalışmasının en önemli adımı bu sabah Adalet Bakanlığı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 81 ilde yapıla bir operasyonla gerçekleştirilmiştir. Hala devam etmektedir. Şu ana kadar 72 ilde, bin 9 mahrem imam gözaltına alınmıştır. Bu, Türkiye Cumhuriyeti devleti açısından önemli bir adımdır” diye konuştu. kaynak cnnturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top