Anasayfa / Gündem / 8 Yaşındaki Erken Yaşlanma Hastası Adem’in Tek Hayali…

8 Yaşındaki Erken Yaşlanma Hastası Adem’in Tek Hayali…


Batman’da “Erken yaşlanma hastalığına” yakalanan Suriyeli Mehmet Adem’in hayali gerçek oldu. Kentte yayın yapan yerel bir gazetenin sahibi, mülteci çocuğa bisiklet hediye etti.

haber detay h867864635

Batman’da ikamet eden ve “Erken yaşlanma hastalığına” yakalanan Suriyeli Mehmet Adem’in dramı ses getirdi. Mehmet Adem’in ve ailesinin yaşadıklarının çok sayıda gazete, televizyon kanalı ve internet sitelerinde yayımlanmasının ardından aile telefon yağmuruna tutuldu. Yurdun dört bir yanından arayan vatandaşlar, Adem’e yardımcı olacaklarını bildirdi.

BİSİKLET HAYALİNE KAVUŞTU
Bunun yanı sıra, Adem bisiklet hayaline de kavuştu. Batman’da yayın yapan yerel bir gazetenin sahibi Uğur Kapuci, Adem’in çok istediği bisikleti alarak, kendisine hediye etti. Bisiklete binen Adem’in mutluluğu gözlerinden okundu. Hemen bisikletine binen Adem, evin bahçesinde uzun süre gezdi.
haber detay h687453653-8465989_o
“HEP BİRLİKTE ELİNDEN TUTALIM”
Kupuci, haberi okuduktan sonra kendisine bisiklet hediye etmek istediğini belirterek, “Haberi okuyunca çok etkilendim. Tek istediği bir bisikletti. O çok istediği bisikleti alıp hediye ettik. Ailenin maddi durumu iyi değil. Aile için hayırseverler yardımda bulunabilirler. Hep beraber bu ailenin elinden tutalım” dedi.

DOKTORLAR ZİYARET ETTİ
Öte yandan, Batman Kamu Hastaneleri Birliği’nin görevlendirdiği doktorlar ise evine gelerek Mehmet Adem’i ziyaret etti. Doktorlar, ailesinden bilgi aldıkları Adem’i, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götürüp muayene etti. kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top