Anasayfa / Gündem / 8 yaşındaki çocuğun kulağına giren örümcek canlı çıkarıldı

8 yaşındaki çocuğun kulağına giren örümcek canlı çıkarıldı


Manisa’nın Akhisar ilçesinde kulak ağrısı şikayetiyle Özel Akhisar Hastanesi’ne giden 8 yaşındaki Kenan Ege Bal’ın kulağından canlı örümcek çıktı.

haber detay h8762064531-88

Tarlada anne ve babasıyla yatan Kenan Ege Bal, kulak ağrısından şikayet edince doktora götürüldü. Muayene eden Opr. Dr. Gökhan Karadağ, çocuğun sağ kulağında örümcek olduğunu belirledi ve operasyonla çıkardı. Kulaktan çıkarılan örümceğin canlı olması şaşırttı.
haber detay h685247-1-90

Tarım bölgesi olduğu için böyle hastalarla zaman zaman karşılaştıklarını belirten Kulak Burun Boğaz uzmanı Op. Dr. Gökhan Karadağ ise “Örümceğin kulak kanalının derinlerine kaçmasını ve zarar vermesini engellemek amacıyla derhal kulağı özel bir solüsyonla yıkayarak örümceği canlı bir şekilde çıkarttık ve dış kulak kanalını muayene ettik. Muayene sonrasında çok ciddi bir sıkıntı olmadığını tespit ettik ve ayaktan tedavi ederek, önerilerle uğurladık” dedi.

haber detay h65422065-1-89

Kenan Ege’nin babası Mustafa Bal, “Çocuğumuzun kulağından böyle bir şey çıkacağını beklemiyorduk. Yıllardır çiftçilik yapıyorum. Doktor beyin müdahalesi sonrasında oğlumun kulağında çıkan hareketli örümceği görünce ben bile irkildim. Fakat doktor beyin ilgili ve soğukkanlı yaklaşımı bizi rahatlattı. Ona bu yaklaşımından dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top