Anasayfa / Gündem / 7 Yıl Önce Babasına Siper Olan Buse’nin Katili Öldürüldü

7 Yıl Önce Babasına Siper Olan Buse’nin Katili Öldürüldü


İstanbul Halkalı’da 2010 yılında babasıyla bindiği askeri araçta 4 askerle birlikte şehit olan 17 yaşındaki Buse Sarıyağ’ın katili, PKK’lı terörist Hakan Kızıl, Lice’de öldürüldü.

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde önceki gün etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin 1 milyon TL ödülle ‘Yeşil liste’de aranan terör örgütü PKK’nın sözde Amed Eyaleti Lojistik ve Mali Birim Sorumlusu 36 yaşındaki Hakan Kızıl olduğu ortaya çıktı. Terörist Hakan Kızıl’ın birçok kanlı eylemin planlayıcısı olduğu belirtildi.

BUSE’NİN KATİLİ
İzmir’in Buca İlçesi’nin eski BDP İlçe Başkanı Aslan Kızıl’ın oğlu olan Hakan Kızıl’, babası Uzman Çavuş Ünal Sarıyağ ile aynı otobüste bulunan 17 yaşındaki Buse Sarıyağ ve 4 askerin ölümüyle sonuçlanan İstanbul Halkalı’daki askeri araca 2010 yılında saldırı gerçekleştiren ve 2012’de Gaziantep’te 8 kişinin hayatını kaybettiği bombalı araç saldırısını planlayan kişi olduğu kaydedildi.

BOMBA YAPIM UZMANIYDI
Bombalı araç hazırlama ve bomba yapım uzmanı olduğu belirtilen Hakan Kızıl’ın, Kandil’deki örgüt yöneticilerinden bizzat talimat aldığı ve PKK’nın kanlı eylemlerinde kullandığı bombalı araçları ve patlayıcı maddeyi temin ettiği belirtildi.

BABASI 15 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI
Hakan Kızıl, eylem yapmak amacıyla 2010 yılında bagajında 50 kilogram civarındaki C-4 tipi patlayıcı bulunan bir otomobili de İzmir’de bir restoranın otoparkına bırakmıştı. Babası Aslan Kızıl bu olay nedeniyle yargılanıp 15 yıl hapis cezası almıştı. Kızıl ile beraber öldürülen İstanbul doğumlu 32 yaşındaki PKK’nın sözde Kendal Alan Sorumlusu Eyüp Çelik adlı teröristin de ‘Yeşil liste’de bulunan, aranan teröristlerden olduğu belirtildi.

BABASINA SİPER OLMUŞTU
Halkalı’daki hain saldırıda hayatını kaybeden Buse Sarıyağ’ın saldırı sırasında cam kenarında oturduğu ve bomba patlatıldığında babasına siper olduğu ortaya çıkmıştı. kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top