Anasayfa / Gündem / 6 Yıl Sonra Aydınlatıldı!

6 Yıl Sonra Aydınlatıldı!


İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, 6 yıl önce cesedi bir sazlıkta yakılmış olarak bulunan Ömer Şahin’in cinayet zanlıları jandarma ekiplerinin soruşturmayı tekrar açıp bir titiz çalışması ile yakalanırken zanlılar cinayeti itiraf etti

haber detay h87864861463213672826

Bir ihbarı değerlendiren Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 18 Aralık 2010’da, Ankara Uşak Karayolu’na 400 metre mesafedeki Armutlu Mahallesi, Kuştepe mevkisindeki sazlık alanda, yanmış bir erkek cesedi buldu. Üzeri sazlıklara örtülmüş, tanınamayacak haldeki cesedin, 20 yıldır Armutlu Mahallesi’nde yaşayan Ömer Şahin’e (41) ait olduğu tespit edildi.

Yapılan araştırmalar sonrası, silahla vurulduktan sonra boğularak ve yakılarak öldürülen Şahin’i iddiaya göre sahte altın dolandırıcılığı ve tarihi eser kaçakçılığı yapan Afyonkarahisar’da yaşayan Y.K.(50), oğlu Y.K.(25) ile Kemalpaşa ilçesinde oturan A.A.(42) ve eşi S.A.’nın (38), Şahin’i anlaşmazlık nedeniyle öldürdükleri iddia edildi. Yakalanan 4 zanlıdan Y.K. oğlu Y.K. tutuklanırken iki şüpheli tutuklandıktan 2 ay sonra delil yetersizliği nedeni ile serbest kaldı.

JANDARMA ÖZEL EKİPLERİ 30 GÜNDE ÇÖZDÜ
Yaklaşık 6 yıldır çözülemeyen cinayetle ilgili Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı personelinden oluşturulan özel ekip bekleyen dosyayı yeniden soruşturmaya başladı. Bir ay süren detaylı soruşturma sonucunda biri kadın 4 şüpheli tespit edilerek araştırılmaya başlandı.

Şüphelilerden ilk soruşturmada tutuklanan ve serbest bırakılan Y.K.’nın (31) olay tarihinde kanlı gömlek ile görüldüğü, cinayetten hemen sonra bir müddet kontrol etmek maksadıyla olay bölgesinde kaldığı, telefon kayıtlarının incelenmesi neticesinde şüpheli Y.K.’ya yardım ettiği tespit edilen N.K., T.K. ve A.A. isimli şahıslar da farklı şehirlerde yakalanarak Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirildi. Jandarmadaki sorgulamasında, Y.K.’nın cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

İşlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen şüphelilerden N.K. ve T.K. tutuksuz yargılanmak üzere Kemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakılırken Y.K. ve A.A. ‘canavarca hisler besleyerek kasten adam öldürme suçundan’ tutuklandı.
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top