Anasayfa / Dünya / ’50 yaşındaki adam beni satın aldı’

’50 yaşındaki adam beni satın aldı’


IŞİD yüzlerce Ezidi kadına yaptığı korkunç muamelede kadınları 12 dolara yani 27 liraya satıyor. Seçtikleri güzel ve genç kızların tek isteği ise artık ölüm.

haber detay 889594
Guardian gazetesi, IŞİD tarafından kaçırılan kadınları yazıyor. Yazı, Amsha’nın hikayesiyle başlıyor: “50 yaşında bir adam beni satın almaya geldi. O günden beri yaşamak istemiyorum.” Amsha’nın kocası gözlerinin önünde öldürülüyor. Bir oğlu var ve o sırada ikinci çocuğuna hamile.

IŞİD onu 12 dolara (yaklaşık 27 Türk Lirası) satıyor.

‘Tek dileğim ölmek’

Haberde, Amisha’nın yüzlerce Ezidi kadından sadece biri olduğu belirtiliyor.Ve IŞİD’in düşmanlarına ait kadınları köleleştirdiği ve zorla evlendirdiğine dair internet üzerinden yayımladığı makale hatırlatılıyor.

Amasha’nın hikayesi devam ediyor. Günlerce hapis tutuldukları, önce genç ve güzel kızların seçilip satıldığını söylüyor Amisha.

Daha sonraysa Amisha zorla evlendiriliyor ve annesini arayıp, ona söylemesi isteniyor.Amisha gibi birkaç kadının kaçtığını veya saklandığını belirten gazete, hala yüzlercesinin IŞİD’in elinde olduğunu yazıyor.

Amisha kaçtıysa da devam edebilecek gücü olmadığını söylüyor ve “Tek dileğim ölmek” diyor. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top