Anasayfa / Teknoloji / 4K çözünürlüklü 85 inçlik dev Samsung

4K çözünürlüklü 85 inçlik dev Samsung


4K Ultra-HD televizyonun fiyatı belli oldu

Samsung 85 inch Ultra HD TV

Geçen hafta CES Fuarı‘nda görücüye çıkan 85 inçlik Samsung S9 UHD TV‘nin Güney Kore’deki satış fiyatı belli oldu. Mart ayında Güney Kore’de satışa sunulacak olan televizyonun diğer 4K televizyonlarında olduğu gibi satış fiyatı dudak uçuklatan cinsten. Şu anda ön siparişe açılan devasa boyutlardaki televizyonun Güney Kore’deki satış fiyatı 40 milyon won, yani yaklaşık 67 bin TL. LG’nin 84 inçlik 4K’lı televizyonu 84LM960V‘nin 40 bin TL‘lik, Sony’nin 84 inçlik 4K’lı televizyonu KD-84X9005‘nin 80 bin TL‘lik Türkiye satış fiyatları göz önüne alınırsa Samsung‘un 85 inçlik UHD TV’sinin bu televizyonlardan daha yüksek bir fiyattan -bir sürpriz olmazsa- Türkiye’de satışa sunulacağı söylenebilir.

Timeless Gallery olarak adlandırılan farklı bir çerçeve tasarımıyla birlikte gelen S9 UHD TV’de “Precision Black Pro” teknolojisi de kullanılıyor. Bu teknolojisi sayesinde yüksek kontrast oranlarına çıkılabiliyor.

Samsung S9 UHD TV

Samsung’un devasa boyutlardaki televizyonu S9 UHD TV, Full HD teknolojisine kıyasla dört kat daha kaliteli ve detaylı görüntüler sunabiliyor. 1,35 Ghz, dört çekirdekli A15 işlemcinin de bulunduğu televizyonda 120 wattlık 2,2 kanal ses sistemi de mevcut. Samsung, 85 inçlik 4K’lı televizyonu haricinde 95 inç ve 110 inç’lik modellerini de bu yıl içinde satışa sunmayı planlıyor. kaynak log



Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top