Anasayfa / Sosyal / 45 yıl sonra gelin damat oldular

45 yıl sonra gelin damat oldular


Bağcılar‘daki geleneksel nikâh şöleninin en dikkat çeken çifti 45 yıl sonra gelinlik ve damatlık giyen Fahrettin ile Mükerrem Ergökşen çifti oldu. Çiftin nikâhına kızları ve torunları da katıldı

Bağcılar’da 21 yıl önce başlatılan ‘Toplu Düğün Şöleni’nde 32 çift dünya evine girdi. Geleneksel toplu nikah şöleni duygu dolu anlara sahne oldu. İhtiyaç sahibi 32 çift Başkan Lokman Çağırıcı’nın kıydığı nikahla dünya evine girdi.

Törende konuşan Lokman Çağırıcı, evlilik kurumunun önemine dikkat çekerek, zorlukların birlikte aşıldığını anlattı.
haber-detay-h74680646

Yerel yönetim olarak bu kurumun yaşatılması için projeleri hizmete sunduklarını hatırlatan Çağırıcı, “İhtiyaç sahibi çiftlerimizi hayırsever işadamlarının da katkılarıyla evlendiriyoruz. Gelinlik ve damatlık kıyafetlerinin yanı sıra tüm ev eşyalarını da karşılıyoruz. Bu şölenle birlikte toplam 927 çiftin evlenmesine vesile olduk” dedi.

Şölende ilk olarak Mehmet Karaol-Ayşe Aslantaş çiftinin nikâhı Başkan Çağırıcı tarafından kıyıldı. 45 yıl sonra gelinlik giyen Mükerrem Ergökşen (62) ile eşi Fahrettin Ergökşen (67) törenin en çok ilgi gören çifti oldu. Ailelerinin evlenmelerine izin vermemesine karşın kaçarak yuva kuran Ergökşen çifti yıllar sonra ayrı bir mutluluk yaşadı. Fahrettin Ergökşen, o yıllar kendisinin 16, eşinin ise 11 yaşında olduğunu belirterek, bir gecekonduda yuvalarını kurduklarını anlattı.

İki kız evladı ve 4 torun sahibi olduklarını söyleyen çifti mutlu günlerinde kızları ve torunları yalnız bırakmadı. Başkan Çağırıcı, çifti tebrik ederek mutlu ve huzurlu daha nice yıllar yaşamaları temennisinde bulundu. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top