Anasayfa / Gündem / 4 yaşındaki Leyla hâlâ kayıp… Beyaz minibüs alarmı!

4 yaşındaki Leyla hâlâ kayıp… Beyaz minibüs alarmı!


Leyla Aydemir ve ailesi, Ramazan Bayramı’nın ilk günü bayramlaşmak için Ağrı’ya bağlı Bezirhane Köyü’ne gitmiş, evin önünde amcasıyla oynayan 4 yaşındaki Leyla kaybolmuştu. Ekipler tarlalar, binalar, su birikintileri, köşe bucak her yerde iz sürüyorlar. 4 yaşındaki Leyla’ya dair bir iz arıyorlar. Drone kamera da köyü havadan tarıyor. Ancak şimdiye dek çalışmalardan bir sonuç alınamadı. Dedesi, torununun bulunması için 300 bin lira ödül koydu. Ailesi, günlerdir haber alınamayan kızlarının kaçırıldığını düşünüyor.

Jandarma, AFAD ekipleri ve güvenlik korucuları, arama çalışmalarının 6’ncı gününde, Bezirhane Köyü ve çevresindeki arazi, kanal, dere ve foseptik çukurları üzerinde yoğunlaşmış durumda. Çalışmalara vatandaşlar da destek veriyor. İl merkezine doğru 15 kilometrelik alan da drone kamera ile havadan taranıyor. Çalışmalar sürerken camiden de Leyla için anonslar yapıldı. Kilitli olan tandır evi, ahır gibi yerlerin açılması istendi. Jandarma ekipleri köyde yaşayanları çapraz sorguya alıyor. Köy sakinlerinin ifadeleri tutanak altına alınıyor. Sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler de çalışmalara katılıyor.

BEYAZ MİNİBÜSTEKİ KİŞİLER KİM?
Leyla Aydemir’in babası Nihat Aydemir, içerisinde 2 kişinin bulunduğu minibüste kızının da olduğunu öne sürerken, bölgedeki Özbaşı köyünde 8 yaşındaki Burak Elmas da aynı gün, “Benim ve arkadaşlarının yanına gelen beyaz minibüsteki kişiler, ‘Gelin size şeker verelim’ dediler. Biz korkup kaçınca, onlar da köyden hızla uzaklaştı” dedi. Leyla’nın kaybolmasının ardından Bezirhane ve çevre köylerdeki çocuklar, beyaz renkli bir minibüs gördüklerinde tedirgin olmaya başladı.

‘ELİNİ VİCDANINA KOYSUN, ÇOCUĞUMA SÜT VERSİN’
Kızının bulunması için çaba gösteren ekiplere teşekkür eden Nihat Aydemir, kızının kaçırıldığından tamamen emin olduğunu belirtti. Baba Aydemir, “Şu anda gelişme yok. Tüm köy abluka altına alındı. Bütün ekipler bize yardım etmeye çalışıyorlar. Allah onlardan razı olsun. Benim çocuğum yüzde bir milyon kaçırıldı. Yüzde bir milyon diyorum. Bu çocuk büyük olasılıkla Ağrı’da. Ağrı’dan fazla uzağa gidemez. Benim çocuğum buralardadır. Kaçıran şahıs Allah rızası için geri getirsin. Benim çocuğum daha yemek yiyemiyor. Süt içiyor. Eğer beni duyuyorsa elini vicdanına koysun, çocuğuma süt versin. Bu şahıs korkuyorsa, benim çocuğumu götürüp bir yerlere bıraksın” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÇAĞRI

Kayseri’de, 2009 yılında Ramazan Bayramı’nın ikinci günü şeker toplamaya çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 6 yaşındaki Dilruba ve 7 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin kardeşler ile komşuları 10 yaşındaki Türkan Ay isimli çocukların kaybolması olayını hatırlatarak, kurulan özel ekibe değinen baba Nihat Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan destek talebinde bulundu.

Nihat Aydemir, “Özel ekibe de sesleniyorum. Onlar da bize yardım etsin. Cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Cumhurbaşkanım bize yardım etsin. Benim çocuğumu bulalım. Çok perişanız. Özel ekibin gelmesini istiyorum. Bize yardım etsinler” diye konuştu.

AĞRI VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA
Ağrı Valiliği, Leyla Aydemir’in kaybolması ve arama çalışmalarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“15 Haziran 2018 günü saat: 09.30 sıralarında 13.08.2015 doğumlu Şükran ve Nihat kızı Leyla Aydemir isimli kız çocuğunun Ağrı merkeze bağlı Bezirhane köyünde ailesi tarafından kaybolduğu fark edilip ve etrafta arayıp bulamaması üzerine ailesi ve köy halkı tarafından köy içinde yapılan aramalarda çocuk bulunamamış ve durum 155 Polis İmdat İhbar Hattına, ardından 156 Jandarma imdat hattına bildirilmiştir.

Kaybolması olayı ile ilgili olarak haberin alınmasına müteakip, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı 16 personel ve köy halkı ile köy içerisinde bulunan bütün boş metruk binalar, ağıllar, ağzı açık çukurlar, dere yatağı ve her yer tek tek aranmıştır. 15 Haziran 2018 günü İl AFAD ekibi bataklık ve sulak alanlarda arama faaliyetlerine başlamış olup, ayrıca civar illerdeki AFAD ekipleri de dahil edilmiştir.

Leyla Aydemir isimli kız çocuğunun temin edilen son fotoğrafı tüm İlçe Jandarma Komutanlıklarına, bütün yol kontrol noktalarına ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bildirilmiştir. Merkez ve ilçelerdeki tüm Mobese kayıtlarına bakılmıştır.”

‘KENTTEKİ TÜM MOBESE KAYITLARI İNCELENDİ’
Açıklamada, “Köyde kayıp olan çocuğun düşebileceği su birikintileri ve artezyen kuyuları vidanjörler aracılığıyla boşaltılarak arama yapılmıştır. Ayrıca köyde bulunan yüksek otlar kesilerek daha detaylı arama yapılması sağlanmıştır. Olay bölgesine daha geniş ve kapsamlı arama yapmak maksadı ile arama köpekleri ve havadan Drone ile köy ve civarında arazi taraması yapılmıştır. Emniyet Müdürlüğü Balık Adam Ekibi su birikintileri ve dere yataklarının aranması sağlanmıştır” denildi.

KRİZ MASASI KURULDU, 5 BİN FOTOĞRAFI DAĞITILDI
Leyla Aydemir’in kaybolması olayıyla ilgili kriz masası oluşturulduğu kaydedilen açıklamada, “Kayıp olan Leyla Aydemir isimli kız çocuğunun 5 bin adet fotoğrafı bastırılarak il genelinde dağıtımı yapılmıştır. İl jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ile müştereken kriz masası oluşturularak her türlü veri ve ihbar titizlikle değerlendirilmektedir. Şu ana kadar kayıp olan Leyla Aydemir isimli kız çocuğuyla ilgili bir bulguya rastlanmamıştır. Arama faaliyetleri devam etmekte olup, her türlü teknik ve imkândan yararlanılmaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir” ifadelerine yer verildi. kaynak haberturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top