Anasayfa / Gündem / 4 aylık bebek soğuktan öldü

4 aylık bebek soğuktan öldü


Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman’a gelen ve soğuk kış günlerinde çadırda kalan Suriyeli aile, 4 aylık bebeğinin ölümüyle yasa boğuldu.

haber detay h1452007046f0915

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Batman’a gelen ve soğuk kış günlerinde çadırda kalan Suriyeli bir aile, 4 aylık bebeğinin ölümüyle büyük üzüntü yaşadı.

Batman merkeze bağlı Yeniköy kırsalında battaniye ve kumaş parçalarını birleştirerek kurdukları çadırlara yerleşen Suriyeli sığınmacılar, soğuk havada valilik ve hayırseverlerin yardımlarıyla yaşam mücadelesi veriyor.

Çadırda kalanlardan Suriyeli Ayd Hıdır Ali ve ailesi, 4 aylık bebeği Faris Hıdır Ali’nin önceki gün ölümüyle yasa boğuldu.
haber detay h6746465679259755

Baba Ayd Hıdır Ali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkelerindeki savaştan kaçtıklarını, 4 aydan bu yana soğuk havaya rağmen çadırda yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Suriye’den kaçtıkları sırada eşinin hamile olduğunu ifade eden Ali, ikinci çocuklarının 4 ay önce dünyaya geldiğini belirtti.

Bebeklerine Faris Hıdır Ali adını verdiklerini dile getiren Ali, son günlerde kar ve soğuk hava nedeniyle çadırda yaşamın daha da sıkıntılı hale geldiğini dile getirdi.
haber detay h5465426036619
Hurdacılık yaparak ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığını anlatan Ali, “Biri 3 yaşında, biri 4 aylık iki çocuğum vardı. Yaşantımız ortada. Çocuğumun hiçbir hastalığı yoktu. Akşam işten döndüğümde sobayı yakacağım sırada oğlumun hırıltısını duydum. Hastaneye götürürken oğlum soğuktan yolda öldü. Tek ihtiyacımız yakacak” diye konuştu.

Ali, ölümün Allah’ın emri olduğunu ancak oğlunun bu şekilde ölmesinden büyük acı duyduğunu aktardı.
haber detay h8778636955247
“Savaştan kaçtık, Allah bir erkek evlat nasip etti, onu da önceki gün soğuktan kaybettik. Oğlumun cenazesini beldedeki mezarlıkta toprağa verdik” diyen Ali, hayırseverlerin erzak yardımında bulunduğunu, tek sıkıntılarının ısınma sorunu olduğunu vurguladı.
haber detay h67864676183529
Yeniköy muhtarı Ramazan Altunsaç da 4 aylık bebeğin beldedeki mezarlıkta defnedildiğini, defin işlemi için muhtarlık olarak onay verdiklerini belirtti. kaynak yeniakit
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top