Anasayfa / Magazin / 35 yıldır kimliksiz yaşıyor Müge Anlı bile canlı yayında sinirlendi

35 yıldır kimliksiz yaşıyor Müge Anlı bile canlı yayında sinirlendi


Mersin Tarsus’ta yaşayan ama resmi olarak yaşamayan Koray Yıldırım 35 yıldır kimliksiz hayat sürüyor. Dini nikahla evli 2 çocuğu olan ve onlarında kimliğini çıkaramayan genç adamın, yaşadığına dair hiç bir kaydı bulunmuyor. Kimlik çıkarmak için mücadele eden genç adam Müge Anlı’dan yardım o bile sinirlendi.

haber detay h6784685465536514

Müge Anlı ile Tatlı sert programında ilginç bir kayıtsız yaşam dramı çıktı. 35 yıldır kimliksiz yani yaşadığına dair hiç bir kadı olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak dahi gözükmeyen Koray Yıldırım’ın kimlik çıkarmak için mücadele veriyor.

Koray Yıldırım’ım hayatı kimlik mücadelesi ile geçti. 2 yaşındayken annesi kaybeden Yıldırım’ın kimliği hiç çıkarılmadı. Babası Emrah Yıldırım’ın eşinin ölümü üzerine başka bir evlilik yapmasının ardından kimlik çıkarma işlemiyle hiç ilgilenmedi. Bir ablası olan ve oda aynı durumu yaşayan kardeşler, yıllarca kimliksiz olarak yaşamlarını sürdürdü.

Koray Yıldırım resmi olarak yaşamıyor, banka, telefon, elektrik su gibi hiç bir işlem yapamıyor, eğitim hayatı göremiyor. Yaşamı tamamen böyle geçtikten sonra dini nikahla birde evlilik yaptı. Bu evliliğinden 2 çocuğu olan Koray Yıldırım’ın kendi kimliği olmadığı için çocuklarına da kimlik çıkaramadı. İhmaller zinciri büyüdü Yıldırım, kimlik çıkarmak için resmi işlemlerini yerine getirdi, babası Emrah Yıldırım’ı kimlik çıkarmak için ikna etmeye çalıştı.

YAŞADIĞINI DAHİ KANITLAYAMIYOR
İddiaya göre babanın ikinci evliliğinden olan eşinin miras kalacağını öne sürerek çocukları üzerine alacağını sanarak nüfus kayıt işlemini yaptırmadığını kaydeden Koray Yıldırım, son çare olarak Müge Anlının programına katılıp yardım istedi. Bir ablası bulunan ve evleneceği sırada babasının imza vermesi üzerine nüfus cüzdanı çıkarıldığı ortaya çıkan kayıtsız yaşam hikayesinde bir çözüm yolu bulunmaya çalışıldı.

35 YIL HİÇ KİMLİĞİ ÇIKMADI 2 ÇOCUĞUDA VAR
Canlı yayında yaşadıklarını anlatan Koray Avcı, “2 yaşındayken annem öldü. Baban ikinci bir evlilik yaptı. Bu nedenle bizi üzerine almadı. Sonradan öğrendik üvey annenin üzerine almasına gerek yok. Zaten bizim annemiz belli. Babamı ikna edemedim. Bir türlü nüfusa gidip imza atmıyor ‘evet benim oğlumdur’ demiyor. Tüm hukuki işlemleri yaptırdım. Evliyim çocuklarım var ama yaşadığımı bile kanıtlayamıyorum. Üzerime kayıtlı telefon dahi yok, polis kimlik soruyor ‘yok diyorum’ polis merkezinde anlatmaya çalışıyorum. Buraya gelirken otogarda durdurdular. ‘Müge Anlı, programına kimlik çıkarmak için katılmak üzere geldim’ dedim. Siz adaya girmeseniz yine uğraşacaktım” dedi.

MÜGE ANLI SİNİRLENDİ
Baba Emrah Yıldırım, “Benim TC kimlik numaramda da sıkıntı var. Ben imza vermiyorum denemedim. Üzerime iki evlilik çıkıyor. Ölen eşim daha düşülmemiş. Ankara Gölbaşı’na gelsin imzayı veremiyim” dedi.
Koray yıldırım’ın yaşadığı sıkıntının çözülmesi için canlı yayında yetkililere ulaşıldı. Çözümü için yollar arandı. Müge Anlı, canlı yayına telefonla katılan babaya, “Anne baba olmak tüm sorumluluğu almaktır. Siz 35 yıldır bu çocuğun nüfus cüzdanını niye çıkarmadınız ?. Babalık bumu şimdi kibar konuşmaya çalışıyorum. Niye gidip imza vermiyorsunuz. Böyle bir şey olamaz. Adamın yaşadığı bile belli değil. Bu tür bir anlayış olamaz” şeklinde tepki gösterdi.
Yetkililerle yapılan görüşmenin ardından nüfus cüzdanı çıkarılması için çalışma başlatıldı.Bir avukat nüfus kayıt davasını üstlendi. Kaynak: saatbasihaber
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top