Anasayfa / Gündem / 3 Günlük Bebeği Sokağa Bırakıp Kaçtılar!

3 Günlük Bebeği Sokağa Bırakıp Kaçtılar!


Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde sabah erken saatlerde henüz göbek bağı kesilmemiş bir bebek kaldırıma bırakıldı.

Bebeğin ağlamasını duyan vatandaşlar, bebeği hastaneye götürdü.

AĞLAMA SESİNİ DUYAN VATANDAŞLAR AMBULANSA HABER VERDİ
Edinilen bilgiye göre, olay, Gaziantep’in merkez Şahinbey ilçesine bağlı Düstepe Mahallesi, Özdemir bey Caddesi, 21 nolu Sokağın kaldırımına kimliği belirlenemeyen bir erkek şahıs tarafından bebek bırakıldı.
haber-detay-h768410468861770_o

Bir erkek şahsın kucağında getirilen ve battaniyeye sarılı halde bulunan bebek, parketmiş iki araç arasındaki kaldırıma bırakıldı. Ağlama sesi üzerine bebeği fark eden vatandaşlar, polis ve 112 sağlık ekiplerine olayı ihbar etti. Polis ve sağlık ekipleri gelene kadar bebeğe sahip çıkan mahalleli, bebeği yemek yedirip, bir süre oyaladı.

“BEBEĞİ BIRAKAN ADAMI DAHA ÖNCE GÖRMEDİM”
Evinin önündeki kaldırıma bebeğin bırakılmasına tepki gösteren Orhan Akkurt, “Öğle saatlerinde 22-23 yaşlarında bir genç battaniyeye sarılı daha göbek kordunu kesilmemiş 3 günlük bebeği vicdansızca bırakıp gidiyor. Olay bizim sokakta gerçekleşti. Battaniyeye sarılı bebeği bu kapıya bırakıp gidiyor. Bırakan adamı daha önce hiç görmedim. Bizim mahalleden biri değildir. Yetkililerden bu vicdansızların bulunmasını istiyorum” dedi.
haber-detay-h7682038861770_o

GÖBEK BAĞI KESİLMEMİŞ BEBEK HASTANEYE KALDIRILDI
Henüz bebek kordonu bile kesilmediği belirlenen bebek, sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla Çocuk hastanesine götürüldü. İlk tespitlerde sağlığında herhangi bir problem olmadığı belirlenen bebeğin, gerekli kontrollerin tamamlanmasının ardından ise sahibinin bulunmaması durumunda ise Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne teslim edileceği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Polis kameralardaki şahsın kimliğini tespit etmeye çalışıyor. kaynak haberlerSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top