Anasayfa / Gündem / 26 Günlük Bebek Yatağında Ölü Bulundu!

26 Günlük Bebek Yatağında Ölü Bulundu!


Suriye’nin Halep kentindeki savaştan kaçan 24 yaşındaki Neddeh Haddad isimli kadının Gaziantep’te dünyaya getirdiği 26 günlük kız bebeği yatağında ölü bulundu.

haber detay h786568475643365

Suriye`nin Halep şehrinde yaşayan 27 yaşındaki Beşar ile 1 çocuk annesi hamile eşi Neddeh Haddad ülkelerindeki iç savaştan kaçıp 40 gün önce Türkiye`ye giriş yaptı.

Genç kadın, Gaziantep`te kız bebek dünyaya getirdi. Bebek, yanlış anlaşılma nedeniyle tanıtım bilgi sistemine ağabeyi Yunus`un adıyla kaydedildi, cinsiyeti de `erkek` olarak yazıldı. Çift, Adana`ya gelip merkez Yüreğir İlçesi`nin Akıncılar Mahallesi`nde kiraladıkları 2 odalı eve yerleşti.
haber detay h78646456645654
Kentsel dönüşüme giren ve yıkılmayı bekleyen 2 katlı binanın zemininde oturan çift, bu sabah `Kudüs` ismini verdikleri bebeklerinin sesinin çıkmadığını fark edip kontrol etti.

Kız bebeğin hareketsiz olduğunu görünce de komşularından, onlar da polis ve sağlık ekiplerinden yardım istedi. Sağlık ekipleri, bebeğin öldüğünü belirledi. Polis ekipleri, tercüman yardımı ile ailenin ifadesini alıp, bebeğin cenazesini kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu`na gönderdi.

Kızını kucağında Adli Tıp’a götürdü
haber detay h6786748465654
Kızının ölümüyle şoka giren baba Beşar Haddad, minik yavrusunun battaniyeye sarılı bedenini kucağında Adli Tıp Kurumu`na götürdü. Bir gelirlerinin olmadığını belirten anne Neddeh, yiyecek bulmakta zorlandıklarını, bebeğinin bakımsızlıktan hastalanıp, hayatını kaybettiğini söyledi.

Henüz anne karnında talihsizlik yaşamaya başlayan, kimlik tanıtım bilgileri de yanlış girilen, ömrü de 26 gün süren minik Kudüs`ün kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi ile belirlenecek.

Garam bebek de otogarda ölmüştü

Halep’ten kaçıp yürüyerek Hatay’a giden, oradan da İstanbul’a gitmek için Adana otogarında otobüs bekleyen 33 yaşındaki Nesrin Berdoş’un 1 yaşındaki bebeği de geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti.

Babası Suriye’deki iç savaşta hayatını kaybeden 1 yaşındaki Garam bebeği otogara gelen sağlık ekipleri otogardan almış, Adana Adli Tıp Kurumu da bebeğin besin yetersizliği ve soğuk nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklamıştı. kaynak onedioSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top