Anasayfa / Teknoloji / 2013’te bilgisayarın tarifi değişecek

2013’te bilgisayarın tarifi değişecek


Intel, işlemci ve bilgisayarlarda yapılacak devrimsel değişiklikleri açıkladı. 4’üncü nesil Haswell işlemcilerle dizüstü bilgisayarlar 1 gün boyunca şarj edilmeden kullanılıyor, sesle yönetiliyor

Intel, Intel Devolopers Forum 2012 (IDF) etkiliğinde yeni işlemcilerini tanıttı. 2013 ajandasının ortaya çıkarıldığı toplantıda yeni ürünlerle ilgili önemli değişiklikler anlatıldı. Bu işlemcilerin sahip olduğu düşük enerji tüketimi, ses tanıma ve hareket tanıma yetenekleri bilgisayar dünyasının yakın geleceğine ilişkin önemli ipuçları taşıyor. 4’üncü nesil Haswell işlemcilerle ultrabook serisi bilgisayarlar ve tablet gibi mobil cihazların pil ömrü 1 güne kadar uzayacak. Intel’in geliştirdiği yeni güvenlik teknolojileri ile kredi kartlarını dizüstü bilgisayarlarda pos cihazı olarak kullanacağız.

MOBİLE ODAKLANACAK
15 yıldır düzenlenen Intel Developer Forum toplantılarında bu yıl da yeni teknolojiler ve işlemciler görücüye çıktı. Intel toplantıda, yeni teknolojileri ve önümüzdeki yılın ajandasındaki teknolojileri açıklarken, bulut teknolojisi ve mobil cihazlara odaklanacağını da açıkladı. Intel’in sadece işlemci üreten bir şirket olamadığının altını çizen Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı David Perlmutter, “Bu daha başlangıç. Bütün elde ettiklerimizi veri kullanımındaki patlamaya borçluyuz” dedi.

UÇTAN UCA İŞLEMCİ
Perlmutter Intel’in mobil cihazlardan sunuculara kadar uçtan uca işlemci üretip sistemlerin uyumlu çalışmasını sağladığını ifade ederek, Intel’in mobil teknolojilerde geç kaldığı yönündeki eleştirilere cevap verdi. Perlmutter, önümüzdeki yıl, hem tablet hem de cep telefonu konusudaki ürünlerin sayısının artacağının da altını çizdi.

BİLGİSAYARI ŞARJ ETMEYİ 1 GÜN UNUTUN
Intel, Geliştiriciler Konferansı’nda (Intel Developers Forum – IDF) pil ömrünü yarı yarıya artıracak 4’üncü nesil işlemcisi Haswell’i 2013 yılından itibaren ultrabook serisi dizüstü bilgisayarlarda, tablet ve tablete dönüşen mobil cihazlarda kullanacağını açıkladı. Ortalama 7 saatlik bir pil ömrüne sahip ultrabook serisi bilgisayar yeni nesil Haswell işlemcilerle standart olarak 10 saatin üstüne çıkacak. Bu ortalama 1 günlük çalışma süresine denk geliyor. Bu pil ömrü daha önce özel yazılım ve pil teknolojileriyle belli modeller için geçerliydi. Şimdi ise standart bir özellik halini alıyor. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top