Anasayfa / Gündem / 20 Yıl Sonra Yakalandı !

20 Yıl Sonra Yakalandı !


Aydın’ın Söke ilçesinde bugün otogarda operasyon yapan polis, İzmir’e gitmek için bilet almak isteyen iki kişiyi gözaltına almıştı. Şüphelilerin aracından canlı bomba düzeneği ve kalaşnikof tüfek ile el bombası çıkmıştı. Yakalananlardan birinin Sabancı suikastı zanlısı DHKP-C’li İsmail Akkol olduğu ortaya çıktı

haber detay h8567847654685

Aydın Emniyet Müdülüğü yetkilileri Söke’de silah ve patlayıcılarla gözaltına alınan 2 kişiden birinin, 9 Ocak 1996 tarihindeki Toyotasa Genel Müdürü Haluk Görgün, sekreter Nilgün Hasefe ile birlikte öldürülen Sabancı Holding Yönetim kurulu Üyesi Özdemir Sabancı suikastinin zanlısı DHKP-C’li İsmail Akkol olduğunun değerlendirildiğini söyledi.

Diğer zanlının da Fadik Adıyaman olduğu sanılırken, ikisinin de üzerinden sahte kimlik çıktığı; kimlik tespit çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Emniyet yetkilisi, “Erkek olan çok büyük ihtimalle İsmail Akkol. Ama çalışmalarımız sürüyor” dedi.

TÜRKİYE, YUNANİSTAN’DAN İSTEMİŞTİ

Suikastın ardından yurt dışına kaçtığı ve Yunanistan’da olduğu tespit edilen İsmail Akkol, kırmızı bültenle aranıyordu.
haber detay h69876844686
Türkiye 28 Mart 2017’de zamanaşımına uğrayacak davanın sanığı İsmail Akkol’u kısa süre önce bir talepname ile Yunanistan’dan istemişti.

Talepnamede Akkol’un suç ortağı olarak Fehriye Erdal da gösterilirken, cezaevinde infaz edilen davanın 1 numaralı sanığı Mustafa Duyar öldüğü için yer almamıştı.

Öte yandan kısa bir süre önce İsmail Akkol’un 2013’te AK Parti ve Adalet Bakanlığı’na yönelik roketarlı saldırının faili olan Hasan Biber ile birlikte Yunanistan’dan ayrılıp sahte kimliklerle Türkiye’ye sızdığı ileri sürülmüştü.
haber detay h8674648654
İki teröristin amacının sansasyonel eylemler yapmak olduğu da iddialar arasındaydı. kaynak postaSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top