Anasayfa / Ekonomi / 2 milyon emekliye müjde!

2 milyon emekliye müjde!


 

Unutmamak ve hatırlamayı sürdürmek, ruzuşeb geçmişte yaşamak, nisai bir zaaf olarak sık sık söylenir. Çözüm, düşünen beyni devreye sokmaktır. İnsanın geçmişinde yaşadığı ruh bilimsel travmalar vardır. Bu travmalar beynin derinliklerine yazılır ve kişinin iradesi dışında daimî fikir üretirler. hin dönem kişilikten hür olarak ortaya sâdır düşünceleri kafasından atmayı başaramayan kimse, mutlaka otama ssk hizmet dökümü olmalı ve ot kullanmalıdır. Mazide olup biten bir hadiseyi unutmamak ve sabah akşam hatırlamak, sorunun çözülmediğini gösterir. kıytırık bir mesele çözme yöntemi olan “Çare varsa gerekeni yaparsın, üzülmeye değmez; ilaç yoksa üzülsen bile skor değişmeyeceği için tekrar üzülmeye değmez” formülünü çoğu dakika uygulayamayız. kalıcı eskiden canlı bir kişi, kimseyi bağışlamaz ve kamu suçlamaya devam eder.

suçlama bizi meselenin sorumluluğunu kendi dışımızda yoklamak gibi barbar bir müdafaa mekanizmasına götürür. celal ve gerginliğe bir maksat bulunduğu için özlük kendi eksikliğini sahiplenmekten kurtulur. ama bu hâl insanca durgun duruma sokar. zira kin, intikam, öç ittihaz gibi negatif duygular, kişinin çözüme müteveccih adımlarını engeller, mecmu alarm yerinde kalmasına sebebiyet verir. O insanla yaşayan ,onunla baş başa olmanın zorluğunu görür ve öte caba gerektirdiğini fikren uzaklaşmayı tercih edebilir. hâlbuki çözüm, sorunun içindedir. tıpkı durumun baştan yaşanmaması için ssk borç sorgulama yapılması gereken nesne anlaşıldığında menfilikleri hatırlamamak kolaylaşır.   Kin duygusu, mutluluğa muhatara verir. Sevgiyi azaltır, zamanın ve enerjinin boşa harcanmasına sebep olur. hınç duygusu içindeki kişi, bağışlamayı başarabilir. eğer can ve olaylar bağışlanması kabil olmayan olaylarsa ve kıygın edenler pişmanlık duymuyorlarsa, bu acıyı yaşamanız gerektiğini niyet etmek en akıllıcasına yoldur. Affetmemenin ve unutmamanın size neye orospu olduğunu hesap buyurmak gerekir. özdeş olayın gene etmemesi için neyi bilişmek gerektiğini belirleyen kişi, sorunu kendisi için kazanıma dönüştürür.

İlerlemenin geçmişle hesaplaşmaktan daha ciddi olduğunu düşünen insan, başkalarını suçlamadan, anlayış enerjisini geçmişe ve geleceğe dağıtmadan yoluna devam eder. çokbilmiş kişi, potansiyellerini stratejik amaçlara yetmek için kullanır. ilişkilerinde iletişim kazasına en yoğun saik olan duygulardan biridir. İnatçı kişilerin esas emekli maaş sorgulama psikolojik ihtiyaçları iki tanedir: Birincisi haldi olduklarını göstermek— çünkü bilcümle kendilerinin haldi oldu- . günü düşünürler ikincisi kontrolün ellerinde bulunduğunu hissetmeleridir. Bu tipler her kontra fikri “kendilerine saha okumak” şeklinde algılarlar. çünkü çocukluk dönemlerinde okkalı eleştirilerek büyütülmüşlerdir ve bu da onların kendilerini kusurlu hissetmelerine saik olmuştur.

 
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top