Anasayfa / Dünya / 2 bin ev sel su altında kaldı !

2 bin ev sel su altında kaldı !


Slovenya’da devam eden yağmur ve şiddetli rüzgâr, ülkenin batı bölgelerinde 6 kişinin hayatını kaybetmesine ve yaklaşık 2 bin civarında evin sel suyu altında kalmasına neden oldu.

Slovenya’da devam eden yağmur ve şiddetli rüzgâr, ülkenin batı bölgelerinde 6 kişinin hayatını kaybetmesine ve yaklaşık 2 bin civarında evin sel suyu altında kalmasına neden oldu. Sel nedeniyle riskli bölgelerde yaşayan vatandaşlar tahliye edildi.

Slovenya Hırvatistan sınırındaki Drava Nehri’nin taşması Cerkenive kentini ve civar köyleri sular altında bıraktı. Bu bölgedeki bine yakın ev sular altında kaldı. Şiddetli yağış ayrıca bölgede toprak kaymalarına sebep olurken Başkenti Lubana, Kruşka’da yağıştan etkilendi. Slovenya genelinde seli durdurmak için ARSO’nun 60 bine yakın üyesi bent oluşturabilmek için kum torbaları hazırladı.

Slovenya’nın, Adriyatik sahilindeki kentlerde ise şiddetli yağmur ve rüzgâr büyük dalgalara yol açtı. Hırvatistan’da ise sel felaketine karşı uyarı yapıldı. kaynak stargazeteSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top