Anasayfa / Gündem / 16’ıncı gün!…

16’ıncı gün!…


TOKAT’ın Reşadiye İlçesi’nde 16 gün önce ortadan kaybolan komşu çocukları 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ve 8 yaşındaki Bayram Erol’u bulmak için AFAD ekipleri tarafından su seviyesi düşürülen Kelkit Çayı’nda tekrar yapılan aramada, izlerine rastlanmadı.

haber detay h1302552458527_2
Aramaların sonuç vermemesi, kaçırılma ihtimalini daha da güçlendirdi.

Reşadiye’nin Çermik Mahallesi’nde oturan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan, geçen 29 Aralık günü saat 09.00’da evlerinden oynamak için dışarı çıktı. 2 çocuk evlerine dönmeyince, AFAD ve jandarma ekiplerinin de katılımıyla günlerce arama çalışması yapıldı. Ancak, çocuklar aradan geçen 16 güne rağmen bulunamadı.

ARAMALAR SONUÇ VERMEDİ

İlk günden itibaren çalışmaların yoğunlaştığı Kelkit Çayı’nda geçen pazartesi günü AFAD ekipleri tarafından yeniden arama çalışması başlatıldı. Sivas’ın Suşehri İlçesi’ndeki Kılıçkaya Barajı’nın kapaklarının kapatılarak Kelkit Çayı’nın su seviyesinin düşürülmesiyle başlayan çalışmalarda, AFAD ekipleri hem su yüzeyinde hem de çayın her iki tarafında gruplar halinde arama yaptı. Bölgedeki yaklaşık 25 kilometrelik alanı bir kez daha arayan ekipler, kayıp çocukların izine rastlayamadı.

Kelkit Çayı üzerindeki arama çalışmalarına bir süre ara verildi. AFAD ekiplerinin bir hafta sonra yeniden Kelkit Çayı üzerinde çalışma yapacağı öğrenildi.

ÖZEL EKİP ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Çay üzerindeki aramaların sonuç vermemesi kaçırılma ihtimalini daha da güçlendirdi. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen özel ekip ilçede çalışmalarını sürdürüyor. 4 kişilik özel ekip başta kayıp çocukların ailesi ve yakınları olmak üzere çok sayıda kişinin ifadesine başvurdu. Emniyete gelen tüm ihbarları değerlendiren ekipler, Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden temin edilen drone (insansız hava aracı) ile belirlenen noktalarda arama çalışması yürüttüyor. kaynak sozcuSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top