Anasayfa / Gündem / 140 TL yüzünden hayatını kaybetti

140 TL yüzünden hayatını kaybetti


İzmir’de, idrar yolu enfeksiyonu ve böbrek ağrısı şikayetiyle bir devlet hastanesine giden 30 yaşındaki Rabia Çiçek, burada yapılan tetkiklerden sonra, iddiaya göre rahatsızlığının psikolojik olabileceği söylenip taburcu edildi. Yaklaşık 1.5 saat sonra bu kez özel bir hastaneye giden Çiçek, burada hayatını kaybetti.

İzmir’de 10 gün önce yaşanan olayda, idrar yolları enfeksiyonu ve böbrek ağrısı şikayeti bulunan Rabia Çiçek, Konak ilçesindeki bir devlet hastanesine götürüldü.

Burada kendisine yapılan çeşitli testler ve ultrason çekimlerinden sonra, iddiaya göre bir rahatsızlığının bulunmadığı, ancak psikolojik bir durum olabileceği söylenip taburcu edildi. Taburcu edildikten yaklaşık 1.5 saat sonra Rabia Çiçek, bu kez de Buca’daki özel bir hastaneye götürüldü.
haber detay h8694045065063
Hastaneye kabul edilen Rabia Çiçek, yaklaşık 2 saat sonra hayatını kaybetti.

Kesin ölüm nedenini belirlenmesi için otopsi yapılan Rabia Çiçek’in yakınları ise özel hastanenin kendilerinden 140 TL para istediği, üzerlerinde olmadığından bunu hemen ödeyemedikleri için tedavinin geciktiğini, ihmal olduğunu ileri sürüp suç duyurusunda bulundu.

Bu arada yeşil kartlı Rabia Çiçek’in, özel hastaneye geldiğinde söylediği rahatsızlıklarının yönetmeliğe göre ‘acil bakım’ sınıfında bulunmadığı, bu nedenle yapılacak tetkik ve testler için ücret alınacağı bilgisinin hasta yakınlarına verildiği, ancak tedavide gecikme olmadığı ileri sürüldü. kaynak cnnturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top