Anasayfa / Gündem / 14 yaşındaki Ezidi çocuk 5 gündür Ankara’da kayıp!

14 yaşındaki Ezidi çocuk 5 gündür Ankara’da kayıp!


Annesi ve kardeşleriyle birlikte Almanya’ya gitmek için Irak’tan Ankara’ya gelen 14 yaşındaki Jihat Ali Emir Bapir 5 gündür kayıp.

IŞİD’in Şengal’e saldırması sonucunda çocukları ile birlikte 3 yıl önce Irak’a sığınan Sisar Hasen, eşinin bulunduğu Almanya’ya gitmek için Ankara’ya geldi. Yurtdışı işlemleri bitene kadar 7 çocuğuyla birlikte Ankara Cebeci’deki kiralık bir evde konaklayan anne, en büyük oğlunu burada kaybetti. Yanına Türkçe konuşmasını bilen bir yurttaş alarak karakola başvuran anne Hasen, “Türkçe bile bilmiyorum. Burada hiç kimsem yok. Çocuğumun bulunması için yardım istiyorum” dedi.

KARDEŞİNE, ‘PARA KAZANACAĞIM, 2 SAATE GELECEĞİM’ DEDİ
Anne Hasen, oğlunun kendisine, “Anne ben sıkıldım kardeşimle biraz dışarı çıkıp geleceğiz” dedikten sonra bir daha oğlundan haber alamadığını söylüyor:

“14 ve 12 yaşındaki oğlum dışarı çıktıktan sonra kaybolan oğlum Jihat, 12 yaşındaki kardeşine, ‘Bak şurada insanlar çanta taşıyarak para kazanıyor. Ben de gidip 2 saat çalışıp para kazandıktan sonra geleceğim. Anneme bir şey söyleme…’ diyerek gitmiş. Ben de akşama kadar oğlumu bekledim. Ama oğlum bir daha gelmedi. Şu an 4 gündür oğlumu arıyorum. Ben de nerede olduğumu tam olarak bilmiyorum. Artık kaybolacağım korkusuyla oğlumu daha fazla arayamadım.”

‘5 GÜNDÜR UYUYAMIYORUM…’
Hasen’in eşi Almanya’da ailesine kavuşmayı bekliyor. 4 kızı ve 3 oğlu olan anne Hasen’in en büyük oğlu 5 gündür kaybolduğu için o günden beri gözüne uyku girmediğini söylüyor. Oğlu bulunmayana kadar Ankara’dan ayrılmayacağını söyleyen Hasen şöyle devam ediyor:

“Eşim Almanya’da bizi bekliyor. Ama oğlumu almadan gitmeyeceğiz. Şengal’den bir felaket yüzünden kaçtık, Ankara’da başka bir felakatle karşılaştık. Şu an yarım insan gibi yaşıyorum. İnsanlardan tek isteğim oğlumu bulduklarında bize ulaşsınlar.”

‘ÇOCUĞUN BULUNMASI İÇİN FOTOĞRAFLARI DAĞITILDI’
Çocuğun bulunması için aileye yardım eden Türkiyeli yurttaş Ferit Balkır ise emniyete gittiklerini ve çocuğun bulunması için çocuğun fotoğraflarının Ankara’ya dağıtıldığın belirtti:

“Aile 5 gündür perişan halde. Biz de çocuğun bulunması için elimizden geleni yapıyoruz. Eğer ki çocuğu bulan varsa Ankara Cebeci Sultan Murat mahhalesine getirip bize ulaştırsınlar.” kaynak evrensel
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top