Anasayfa / Gündem / 14 yaşındaki engelli kıza piknikte…

14 yaşındaki engelli kıza piknikte…


“Muğla’da yaşayan 14 yaşındaki küçük kızın hayatı, gittiği piknikte tecavüze uğraması ile kabusa döndü”

Muğla Dalaman’da yaşayan 14 yaşındaki doğumtan işitme engelli B.Ş. arkadaşlarıyla gittiği piknikte tecavüze uğradı.

Tecavüz sonrası B.Ş. yaşadıklarını ailesine anlatamadı. Kızlarının adet görmemesinden şüphelenen anne ve baba B.Ş’li hastaneye götürdüklerinde kızlarının hamile olduğunu öğrenerek büyük bir şok yaşadı.
haber-detay-h602595273_04786

Küçük kızın bebeği mahkeme kararı ile kürtaj yöntemiyle alındı. Pedagog eşliğinde ifadesi alınan B.Ş. kendisine 15 yaşındaki lise öğrencisi B.A.’nın tecavüz ettiğini anlattı. Olay sonrası DNA testi yapılan B.Ş.’nin sonuçları gelirken tecavüz ettiği ileri sürülen B.A.’nın sonuçlarının hala gelmemiş olmasına ise aile isyan etti. Kızının sokağa çıkmaya korktuğunu belirten baba İsmail Ş., “Bunu yapan sapıklar her an bir başka çocuğa da zarar verebilirler. Bu olayın peşini bırakmayacağız.” dedi.

Doğuştan yüzde 100 işitme engelli olan B.S., 4 yaşına geldiğinde İzmir’deki bir hastanede ameliyat oldu. İki yıl sonra da sağ kulağının arkasına bir cihaz takılıp, derisinin altına çip yerleştirildi.

Ancak, bin 500 lira değerindeki cihaz, 2007 yılında bozuldu ve yerine yenisinin temin edilememesi nedeniyle duyamayan ve okulunda da arkadaşlarından geri kalan B.Ş.’nin dramı yerel ve ulusal basında haber oldu.

Haberin ardından Türkiye’nin çeşitli illerinden yardımseverler o dönemde bir lokantada 700 lira ücretle çalışan 44 yaşındaki bedensel engelli baba İsmail Ş. ve 40 yaşındaki anne Ayşe Ş.’ye ulaşarak maddi yardımda bulundu. Yapılan 3 bin 200 liralık yardımla B.Ş.’ye yeni bir işitme cihazı takıldı. B.Ş., işitme cihazının takılmasıyla birlikte hızla konuşmayı ve okumayı öğrendi. kaynak haberekspresSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top