Anasayfa / Gündem / 13 yıldır çözülemeyen cinayet, bulunamayan katil

13 yıldır çözülemeyen cinayet, bulunamayan katil


Orhan Uçar, 13 yıl önce Kayseri’de öldürüldü. Uçar’ın kardeşi Mustafa Kemal Uçar, abisinin katillerinin bulunmasını istedi.

Kayseri’de Erciyes Vergi Dairesi’nde memur olarak çalışan 3 çocuk babası 43 yaşındaki Orhan Uçar, Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesi’nde Refika Küçükçalık İlköğretim Okulu yakınındaki bir elektrik trafosu yanında 22 Aralık 2003’te ölü olarak bulundu.

Yapılan incelemede Uçar’ın başından tek kurşunla vurularak öldüğü ortaya çıktı. Çevrede de bira şişeleri ve boş mermi kovanlarının olduğu belirtildi.

Aradan geçen yıllara rağmen cinayetin hala aydınlatılamadığını, faili meçhul kaldığını ifade eden Uçar’ın kardeşi Mustafa Kemal Uçar, “Ağabeyim, vergi dairesinde memurdu. İş yerinden bir akşam çıkıyor ve saat 23.00 sıralarında bu olay meydana geliyor. Bizim kimseyle düşmanlığımız yok. Bir hasmımız yok. Bu nedenle ailece, çevre olarak kafamızda soru işaretleri var. Neden, niye oldu? Bu nedenle aydınlatılmasını istiyoruz. Polis başarılı ve güzel çalışmalar yapıyor, faili meçhul cinayetlerin aydınlatıldığını basından takip ediyoruz, okuyoruz. Bizlere de yardımcı olsunlar. Ağabeyimin katillerinin bulunmasını istiyoruz” dedi.

Kayseri’de esnaflık yapan Mustafa Kemal Uçar, cinayetin faili meçhul kalıp, ilgili soruşturma dosyasının zaman aşımına uğramasını istemediklerini ifade etti. Uçar, bu konuda BİMER’e de başvurduklarını ve başvurularına, “olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği” yönünde ilgili kurumlarca verilen cevapların kendilerine iletildiğini de ifade etti. kaynak cnnturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top