Anasayfa / Gündem / 12 yıl önce bebeğinin yanında kadını öldüren şüpheli yakalandı

12 yıl önce bebeğinin yanında kadını öldüren şüpheli yakalandı


BURSA’nın merkez Yıldırım İlçesi’nde, 2004 yılında 7 aylık bebeğinin yanında öldürülen Havva Öksüzoğlu’nun katil zanlısı, 12 yıl sonra Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde yakalandı.

haber detay h68266062056854

Bursa’dan giden özel ekip tarafından gözaltına alınan zanlı Murat Kaya’nın cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

Merkez Yıldırım İlçesi Sıracevizler Mahallesi Sertal Çıkmazı’nda 2004 yılında, Havva Öksüzoğlu, evinde bıçaklanarak öldürüldü. Havva Öksüzoğlu’nun cesedi 7 aylık bebeğinin ağlaması üzerine eve gelip kapıyı açan polis tarafından bulundu. Kolundaki iki bilezik için öldürüldüğü sanılan Öksüzoğlu’nun katil zanlısı olarak komşusu Murat Kaya aranmaya başladı. Yürütülen soruşturma ve yapılan aramalara rağmen Murat Kaya’ya bulunamadı.

Bir süre önce Bursa polisi katil zanlısı yakalamak için özel ekip kurdu. Kaya’nın, yakın çevresi ve akrabalarını tek tek soruşturan polis, katil zanlısının izine Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde ulaştı. Çorlu’da sahte kimlikle elektrikçilik yaptığı belirlenen Murat Kaya, Bursa’dan giden özel ekip tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Verdiği ilk ifadede cinayeti işlediğini itiraf eden Murat Kaya, Bursa’ya getirildi. Zanlının polisteki ifadesinin ardından yarın mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi. kaynak hurriyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top