Anasayfa / Dünya / 10 Yaşındaki Kıza…

10 Yaşındaki Kıza…


1 Haziran günü okuldan eve dönerken kaybolan kız çocuğunun kaçırılması sonrasında tecavüze uğradığı, öldürüldükten sonra da kalbinin söküldüğü ortaya çıktı.

haber detay h8517527_2176_m

Brezilya’da 1 Haziran Çarşamba günü kaybolan Raiana Aparecida Candida adlı 10 yaşındaki kız çocuğu, Minais Gerais eyaletinin Buenopolis ilçesinin kırsalında, bir çiftlikte ölü bulundu. Polis, küçük kızın okuldan eve dönerken kaçırıldığını açıkladı. Raiana’nın cansız bedeni bulunduktan sonra polis ekiplerince devam ettirilen arama çalışmaları sonucunda, küçük çocuğun cesedinin tespit edildiği noktanın yakınlarında kalbinin toprağa gömülü halde bulunduğu kamuoyuna açıklandı.

CESEDİN BULUNMASINDAN 5 GÜN SONRA YAKALANARAK LİNCE UĞRADI
Raiana’nın cansız bedeninin bulunmasından beş gün sonra, cinayet mahalline yakın bölgede bulunan çalılık alanda saklanan Jairo Lopes, vahşi katliamın baş şüphelisi sıfatıyla gözaltına alındı. Zanlı Lopes, yaklaşık beş yüz kadar bölge sakini tarafından az kalsın linç edilecekken, hava yolu kullanılarak bölgeden uzaklaştırıldı.
haber detay h8517527_1363_m
KARA BÜYÜYE KURBAN EDİLMİŞ OLABİLECEĞİ İHTİMALİ ARAŞTIRILIYOR
İlk ifadesinde önce masum olduğunu iddia eden Lopes, daha sonra hunharca işlediği cinayeti itiraf etti. Cinayeti soruşturan dedektifler önce, Raiana’nın ailesinden fidye isteme amacıyla kaçırıldığı teorisi üzerinde durdu. Müfettişler daha sonra, küçük çocuğun kara büyü töreninin bir parçası olarak öldürüldüğü ihtimalini de araştırmaya başladı.

GAZETELER ZANLININ FOTOĞRAFLARINI YAYINLADI
Yerel gazetelerde cinayet zanlısı Lopes’in yayınlanan fotoğraflarında, 42 yaşındaki adam belden üstü çıplak, yüzü kesikler ve çürükler içinde bir polis arabasının arkasında oturur vaziyette görüntülendi. Polisin Lopes’i gözaltına alması sonrasında öfkeli bölge halkının hışmına uğradığı fotoğraflarla belgelendi.

”HALK ONU ÖLDÜRMEK İSTİYORDU”
Polis şefi Giovanni Idalmo de Faria, henüz Lopes suçunu itiraf etmeden yapmış olduğu açıklamada: “Jairo Lopes’i saklanırken bulduğumuz bölgeden acilen uzaklaştırmamız gerekiyordu çünkü bölge halkı onu öldürmek istiyordu. Üzerine kan izleri olan botlar ve diğer muhtemel kanıtlar ele geçirdik. Aksi yönde kanıt olmadığı sürece, Lopes bu barbarca cinayetin failidir.” sözlerini sarf etti.

KÜÇÜK KIZIN ANNESİ 8 AY ÖNCE HASTALIKTAN ÖLMÜŞ
Dedektifler küçük Raiana’nın kara büyü töreni için cinayete kurban gittiği ihtimalini ciddi olarak değerlendirdiklerini çünkü Lopes’in vücudunda bir tarikata ait dövme bulunduğunu açıkladı. Vahşice öldürülen 10 yaşındaki kızın, hasta annesinin sekiz ay önceki ölümünden sonra babası ve anneannesi tarafından büyütüldüğü ifade edildi.
haber detay h8517527_3937_m
KATİL ZANLISI BİR HAFTA ÖNCE KIZIN YAŞADIĞI EVE GELMİŞ
Küçük kızın adının açıklanmasını istemeyen teyzesi, zanlı Lopes’in Raiana’nın kaybolmasından bir hafta önce ailenin ikamet ettiği eve geldiğini ve iş aradığını belirtti. Teyze açıklamalarının devamında: “Jairo Lopes’in evi Raiana’nın yaşadığı evden beş kilometre uzaktaymış. Küçük kız kaybolmadan birkaç gün önce eve gelmiş ve adının Roberto olduğunu söylemiş. Raiana’nın babasıyla konuşmak istediğini de ifade etmiş. Dedesi, Raiana’nın babasının evde olmadığını söyledikten sonra bir süre daha muhabbet etmişler. Adam bir sigara içmiş ve kendine iş bakındığını anlatmış.” sözlerini dile getirdi.
kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top