Anasayfa / Gündem / Zihinsel Engelli Gençten Haber Alınamıyor

Zihinsel Engelli Gençten Haber Alınamıyor


Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde dün kafede çay içmek için evden ayrılan zihinsel engelli Süleyman Aylesel’den (32) haber alınamıyor.

haber-detay-h465804561560

27 Kasım 2016 tarihinde Belediye Sosyal Tesisleri içinde bulunan kafeye çay içmeye gideceğini söyleyerek evden ayrılan Süleyman Aylesel bir daha geri dönmedi. Akşam geç saatlere kadar sokaklarda oğullarını arayan Aylesel ailesi, Süleyman Aylesel’in izine rastlayamadı.

Saruhanlı Emniyet Müdürlüğü’ne giderek kayıp başvurusu yaptıklarını belirten gözü yaşlı anne Şadiye Aylesel, oğullarının kaçırılmış olduğundan şüpheleniyor.

Anne Aylesel, “Süleyman, 12.30 civarlarında evden Saruhanlı Sosyal Tesislere gitmek için çıkmış. İzlediğimiz kamera kayıtlarında saat 12.37’de tesisten ayrıldığı görülüyor. Sonrasında eve gelip, elindeki poşeti her zaman olduğu yere bıraktı ve babasına ben gidiyorum diyerek evden çıktı. Her zaman aynı saatlerde dolaşmak için evden çıktığı için gitmesine izin verdik. Arkasından ben de komşuya gitmek için evden çıktım. Saat 4’te eve geldim. Geldiğimde Süleyman evde yoktu. Tesislerde olduğunu düşünerek saat 5’e kadar gelmesini bekledim. Fakat Süleyman dışarıda en fazla bir saat kalırdı. Telaşlandım ve tesislere oğlumu aramaya gittim. Sosyal tesis çalışanlarına sorduğumda oğlumun gelip burada çay içtikten hemen sonra ayrıldığını söylediler. Orada hastalanmış olması ihtimaline karşı Saruhanlı Devlet Hastanesi’ne gittim. Buraya da gelmediğini söylediler. Ardından Saruhanlı Emniyeti’ne gidip kayıp ihbarında bulunduk. Oğlum bir aydır telefon kullanmıyor. Tesislerden başka hiçbir yere gitmez ve arkasına takılıp gideceği arkadaşları yok. En fazla mahallemizde bulunan bakkala gider. Akşamüzeri mahallemizdeki bakkala gidip oğlumu sorduğumda bu öğlen buraya geldiğini ve biraz bakınıp hiçbir şey almadan bakkaldan ayrıldığını söyledi.” dedi.

Oğlunun birileri tarafından kaçırılmış olabileceğini ifade eden anne Şadiye Aylesel, “Emniyetten aldığımız bilgiye göre oğlum, dün akşamüzeri Üzüm Otel civarında yürürken görülmüş. Biz asfalttan otobüse binip gidebileceğinden şüpheleniyoruz. Daha önce Süleyman hiç kaybolmadı ve bize haber vermeden hiçbir yere gitmezdi. Doktora, alışverişe hep benimle birlikte giderdi. Oğlumun kötü niyetli insanlar tarafından kaçırılmış olduğundan şüpheleniyorum” diye konuştu. Anne Aylesel, oğlunun bulunması için yetkililerden yardım istedi.


Sizde Yorum Yazabilirsiniz:ANINDA HABER VE GELİŞMELERİ İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top