Anasayfa / Teknoloji / Google Project Glass gözlükler yakında gözümüzde

Google Project Glass gözlükler yakında gözümüzde


Google, I/O geliştirici konferansında artırılmış gerçeklik özelliğine sahip gözlüğü Project Glass‘a ilişkin detayları da paylaştı.

Şirketin özel araştırmalar için kullandığı laboratuvarlarda geliştirdiği uzun vadeli Google X projesinin bir ürünü olan Project Glass, artırılmış gerçekliği gözlerimizin önüne getiriyor.

Google’ın kurucularından Sergey Brin dünkü etkinlikte katılımcılara gözlüklerle kaydedilmiş canlı bir hava atlayışını izletti. Brin’in arkadaşlarından biri Moscone’un üstündeki bir uçaktan atlarken, görüntüleri Hangout’u kullanan bir Project Glass gözlüğü aracılığı ile Brin’e aktarması katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Bu atlayışın tamamlanmasının ardından Brin, bu kez de Project Glass gözlüklerini takmış bisikletçiler tarafından gönderilen görüntüleri Project Glass gözlükleri aracılığı ile kullanıcılara aktardı.

Google’ın dünkü etkinlikte bu gösteri için bazı ek donanımlar kullandığı da söyleniyor. Bunun haricinde Google’ın Project Glass ile görüntü aktarımı dışında bilgi aktarımı da yapılabileceği belirtiliyor. Sergey Brin, kullanıcıların uzun süredir merakla beklediği Project Glass gözlüklerin satışa sunulacağı tarihi ve fiyatı da geliştirici konferansında katılımcılar ile paylaştı. Google Glass Explorer Edition adıyla satışa sunulacak olan gözlükler için ön siparişlerin alınmaya başladığı, ancak yalnızca Google I/O geliştirici konferansına katılanların sipariş verebileceği belirtildi. Google Glass Explorer Edition‘ın önümüzdeki yılın ilk aylarında 1.500 dolardan satışa sunulacağı açıklandı.

En erken gelecek yıl satışına başlanacak olan gözlüğün fiyatını 1500 dolar olarak açıklayan Google yetkilileri, bu yeni teknolojinin zamanla daha da işlevsel hale getirileceğini belirtti.

kaynak sigortacigazetesi / gazetevatan


Sizde Yorum Yazabilirsiniz:ANINDA HABER VE GELİŞMELERİ İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top