Anasayfa / Gündem / Genç Kıza Rekor Ceza!

Genç Kıza Rekor Ceza!


Van’da kendisiyle evlenmekten vazgeçen sözlüsü V.Y.’nin cinsel organını 5 arkadaşıyla kesen 19 yaşındaki B.D., 31 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

haber detay h4864653156255864817

Van’da kendisiyle evlenmekten vazgeçen sözlüsü V.Y.’nin cinsel organını 5 arkadaşıyla kesen 19 yaşındaki B.D., 31 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yardım eden 5 kişiye de 12 ile 30 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

Van’da, kendisinden ayrılmak isteyen sözlüsü V.Y.’yi 13 Ağustos 2014 tarihinde, akrabası ve arkadaşlarıyla birlikte kaçıran B.D., onu, Erek Dağı eteklerindeki Kevenli Mahallesi’ne götürdü. B.D., burada iddiaya göre aracın içinde V.Y.’ye işkence ederek cinsel organını kesti. Daha sonra V.Y.’yi araçtan atan B.D. ve beraberindeki 5 kişi, ortalıktan kayboldu. V.Y. mahalleliler tarafından ağır yaralı bulunup hastaneye kaldırılırken, polis yaptığı araştırmada ise B.D. ve ona yardım eden 5 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı. Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden B.D. ve D.D. tutuklanırken, diğer 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Yapılan soruşturma sonrası B.D. ve kendisine yardım eden 5 kişi hakkında, Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘nitelikli yağma’ ve ‘tehdit’ suçlarından dava açıldı. Yaklaşık 1.5 yıldır süren davanın karar duruşması geçen hafta görüldü. 2 tutuklunun bulunduğu davada, sanıklar üzerlerine atılı suçlamaları kabul etmedi. Savcı mütalaasında sanıkların sevk maddeleri gereğince cezalandırılmalarını istedi.

Duruşma sonucunda mahkeme heyeti B.D.’yi ‘kasten yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘nitelikli yağma’ ve ‘tehdit’ suçlarından toplam 31 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Diğer sanıklar D.D. 30 yıl 2 ay, S.T. 25 yıl 1 ay 20 gün, B.S. 16 yıl 8 ay 20 gün, M.Ö. 15 yıl 1 ay, Ü.K. ise 12 yıl 6 ay 25 gün hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan S.T. ile suça sürüklenen 3 çocuk hakkında, ayrıca tutuklanmak üzere yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. kaynak haberler


Sizde Yorum Yazabilirsiniz:ANINDA HABER VE GELİŞMELERİ İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top