Anasayfa / Gündem / Firari mahkum kayıp çocuklarla Bodrum’da yakalandı

Firari mahkum kayıp çocuklarla Bodrum’da yakalandı


İSTANBUL’da cinayet suçundan mahkumiyetini çekerken izinli çıktığı cezaevine dönmeyip firar eden 39 yaşındaki Hüseyin E., yanında 1’i kendi kızı, 1’i yeğeni olmak üzere kayıp olarak aranan 5 çocukla Bodrum’da yakalandı.

haber detay h86574864648

Hüseyin E.’nin yurt dışına kaçmak için plan yaptığı, yanındaki çocukları da kamuflaj olarak bulundurduğu ileri sürüldü.
Cinayetten mahkum olan Hüseyin E., cezasını çektiği Silivri Cezaevi’nden 2 Mart 2016 günü izinli çıktı. Bir haftalık iznin dolduğu 9 Mart’ta cezaevine dönmeyen ve firar ettiği belirlenen Hüseyin E., güvenlik güçlerince her yerde aranmaya başlandı. Hüseyin E.’nin firarından sonra kızı 16 yaşındaki C.E., erkek yeğeni 17 yaşındaki A.S.E. ile çocukların arkadaşları 16 yaşındaki E.E. ve E.Ç. ile 17 yaşındaki H.G.’den de haber alamayan yakınları kayıp başvurusunda bulundu.

PANSİYONDA YAKALANDILAR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, giderken yanlarına ailelerine ait 20 bin lira değerinde ziynet eşyası alan çocuklarla Hüseyin E.’nin, teknik takip sonucu Bodrum’da pansiyonda kaldıklarını belirledi. Polis, Hüseyin E.’nin yurt dışına kaçma hazırlığı yaptığı, kendisini daha iyi gizleyebilmek için çocukları yanına aldığı ve sahte pasaport temin etmeye çalıştığı değerlendirildi.

Polisin belirlediği Hüseyin E. ve çocukların kaldığı yerin jandarma bölgesinde olması nedeniyle ortak operasyon yapıldı. Firari Hüseyin E. ile 5 çocuk kaldıkları pansiyonda yakalanarak Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.
haber detay h46859446545536
“BODRUM’A TATİLE GETİRDİM”
Sorgusunda kendi kızı, yeğeni ve onların arkadaşı çocukları İstanbul’dan Bodrum’a tatile getirdiğini ileri süren ve üzerinde sahte kimlik çıkan Hüseyin E., şunları söyledi:
“Aralarında benim de çocuğum var. Arkadaşlarının aileleri ile sorunları vardı. Yıllarca tatil yüzü görmemişler, ben de daha önce iki- üç kez Turgutreis’e gelerek çalıştım ve tatil yaptım. Yani Bodrum’u biliyorum. Bu nedenle onları tatil amaçlı getirdim. Bir hafta, 10 gün tatil yapıp, geri dönüp evlerine gönderecektim. Ben de teslim olacaktım.”

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Jandarmadaki işlemlerinin ardından Hüseyin E., ‘çocuk kaçırmak’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Kendisini görüntüleyen basın mensuplarının, yanında bulunan çocukları kaçırıp kaçırmadığın sorması üzerine, “Ben çocuk kaçırmadım” yanıtı verdi.
Hüseyin E.’nin işlemleri devam ederken, 5 çocuk bu sabah Bodrum’a gelen yakınlarına teslim edildi. kayanak cumhuriyet


Sizde Yorum Yazabilirsiniz:ANINDA HABER VE GELİŞMELERİ İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top