Anasayfa / Gündem / Eşini öldüren kocadan kan donduran açıklama

Eşini öldüren kocadan kan donduran açıklama


Adana’da 14 yaşındayken evlendiği, 1 çocuk annesi hamile eşini öldüren katil zanlısı koca yakalandı. Zanlı adliyeye sevk edilirken “Her gün şerefsiz yaşamaktansa bir gün şerefli ölmek lazım” dedi.

haber detay 13653548

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesi Akkapı Mahallesi’nde 10 Eylül 2014 günü meydana geldi. İddiaya göre, Burcu Çiftçi (19) 5 yıl önce 14 yaşında Mehmet Çiftçi (27) ile evlendirildi. Bu evlilikten çiftin bir yıl sonra Mısra ismini verdikleri kız çocukları oldu. Ancak bir süre sonra çift arasında karşılıklı kıskançlık yüzünden tartışmalar çıkmaya başladı. Yaşanan tartışmalardan dolayı genç kadın sık sık evini terk edip baba evine gidip orada kalmaya başladı. Genç kadın öldürülmeden yaklaşık bir ay önce yine kıskançlık yüzünden aralarında tartışma çıkınca çift, birbirini başka erkek ve kızlarla gezmekle suçladı. Bunun üzerine Burcu Çiftçi çocuğunu alıp baba evine gitti. 4 aylık hamile olan Burcu Çiftçi 8 Eylül 2014 günü evine geri döndü.

KIZININ YANINDA İNFAZ ETTİ

Ancak karı-koca arasında yine kıskançlık yüzünden tartışma çıktı. Mehmet Çiftçi tartışmayı sonlandırmak için kızını ve eşini alarak otomobille gezmeye çıktı. Şahıs bir süre sonra Akkapı Mahallesi’nde bir türbeye geldi. Türbenin önünden mısır tarlasına geçen Mehmet Çiftçi otomobili burada durdurdu. Bir süre kızı ve eşiyle tarla kenarında tarım işçilerinin kullandığı sandalyeye oturup eşiyle konuştu. Biraz zaman geçtikten sonra kızını otomobile götüren koca, tekrar eşinin yanına geldi. Sandalyede oturan eşinin karşısına geçen şahıs, silahını çıkartıp 3 el eşine ateş etti. Göğsünden vurulan genç kadın sandalyeden yere düştü. Bir süre eşinin başında bekleyen koca daha sonra otomobile binip kızını da alarak olay yerinden uzaklaştı. Mehmet Çiftçi kızını bir arkadaşına götürüp, “Kızım sana emanet” diyerek kayıplara karıştı. Saat 11.30 sıralarında Burcu Çiftçi’nin ailesi kızını telefonla aradı ama bir türlü ulaşamayınca polise haber verdi. Polis genç kadının nerede olduğunu araştırmaya başladı. Bu arada bir kişi tarlada bir kadının hareketsiz yattığı ihbarında bulundu. Bunun üzerine polis olay yerine gittiğinde Burcu Çifçi’nin öldürülmüş olduğunu tespit etti. Polis hemen olay yerinde yapılan incelemenin ardından katil zanlısı kocanın peşine düştü.

ÖLDÜRÜP KUZEY IRAK’A KAÇTI

Koca 4 yıllık eşini gözünü kırpmadan kendisini aldattığını düşünerek öldürdükten sonra otomobiliyle Kuzey Irak’a kaçtığı belirlendi. Ancak katil zanlısı koca burada yaklaşık 3 ay kalıp iş bulamayınca Adana’ya tekrar dönmek zorunda kaldı.
haber detay 46587451
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Bürü Amirliği dedektifleri de zanlının Türkiye’ye tekrar giriş yapıp Adana’ya geldiğini belirledi. Yapılan çalışmada zanlının Karaisalı ilçesine bağlı Kuzgun Mahallesi’ndeki bir çiftlikte saklandığı saptandı. Polis gece yarısı çiftliğe yaptığı baskında Mehmet Çiftçi’yi Fuat Tümer isimli şahıs adına düzenlenmiş sahte kimlikle yakaladı. Zanlı emniyete getirilerek sorguya alındı.

Zanlı sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye götürülmeden önce sağlık kontrolünden geçirilen zanlı basın mensuplarının “Eşini neden öldürdün?” sorusuna, “Her gün şerefsiz yaşamaktansa bir gün şerefli ölmek lazım. Hadi bunu yazın da görelim” dedi.

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkartılan zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. kaynak haberturk


Sizde Yorum Yazabilirsiniz:ANINDA HABER VE GELİŞMELERİ İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top