Anasayfa / Gündem / En Acı Haber Konya’dan Geldi

En Acı Haber Konya’dan Geldi


Konya’da merkez Karatay ve Seydişehir İlçesi’nde kömür sobasından sızan karbonmoksit gazından zehirlenen 2’si çocuk 3 kişi öldü, 3 kişi de hastanede tedavi altına alındı.

Konya'da karbonmonoksit zehirlenmesi

İlk olay bugün saat 08.00 sıralarında Karatay İlçesi Üzümcü Mahallesi İklim Sokak’ta ortaya çıktı. 26 yaşındaki Muhammet Ateş ve ailesinden haber alamayan yakınları eve geldiğinde Muhammet Ateş, eşi 25 yaşındaki Mümine Ateş, çocukları 2 yaşındaki Elif Sude ve 3 yaşındaki Mustafa’yı hareketsiz halde yatarken buldu.

Bunun üzerine sağlık görevlilerine haber verdi. Isınmak için yaktıkları sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri anlaşılan Ateş ailesinin fertleri ambulanslarla Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan Elif Sude ile Mustafa Ateş yapılan tüm müdahaleye rağmen öldü. Anne ve babanın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

soba kurbani oldular 1160662
Diğer olay, Seydişehir İlçesi Stat Mahallesi’nde saat 09.30’da ortaya çıktı. Yaşamını sürdüren 83 yaşındaki Fatma Okay ile geceyi yanında geçiren kızı 62 yaşındaki Teslime Çelmeli, kendilerini ziyarete gelen bir yakınları tarafından hareketsiz halde yataklarında bulundu. Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri anlaşılan Okay ve kızı Çelmeli, çağrılan ambulansla Seydişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Okay, yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Hayati tehlikesi devam eden Teslime Çelmeli de Konya’ya sevk edildi.
kaynak cnnturk


Sizde Yorum Yazabilirsiniz:ANINDA HABER VE GELİŞMELERİ İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top